Nathaniel

 

Mgr. Bc. et Bc. Nathaniel baron Filip de Aras, MBA

Viceprezident Akademie Koruny svatováclavské
Rytíř Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalémského
Zastupitel obce Opatovice nad Labem

 


Vzdělání

Po dokončení základní školy v Opatovicích nad Labem, vystudoval obor Pedagogika volného času na Střední pedagogické škole v Litomyšli. V bakalářském programu vystudoval obor Andragogika na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze a Náboženskou výchovu na Univerzitě Hradec Králové. Vystudoval profesní magisterské studium Executive Management (MBA) na EDU Effective Business School.  V magisterském oboru vystudoval Aplikovanou etiku na Univerzitě KarlověV současné době studuje Teologickou a pastorační činnost na Vyšší odborné škole Husova institutu teologických studií v Praze a profesní magisterské studium Business Law (LL.M.) na EDU Effective Business School.

Dále absolvoval kurz myslivosti zakončený Základními zkouškami z myslivosti na Českomoravské myslivecké jednotě. Vykonal mezinárodní jazykovou zkoušku z anglického jazyka (úroveň B2) na Univerzitě J. A. Komenského (Telc) a také zkoušku Cambridge English (B2). Studuje tříletý neakademický obor Formační studium františkánské spirituality na Institutu františkánských studií v Praze.


Hudební dráha

Během základní školní docházky zpívá šest let ve slavném královéhradeckém chlapeckém sboru Boni Pueri, se kterým absolvuje desítky koncertů, včetně několika turné s Lucií Bílou. Při studiu střední školy, kde absolvoval obor zaměřený na sólový zpěv, vyhrál v celostátní soutěži Hudební festival středních a vyšších pedagogických škol v oboru muzikál, konané 23. – 25. února 2005, první místo.

Mezi lety 2007-2009 žije v Anglii, především v Londýně, kde pracuje jako misionář a sociální pracovník. Zde již příležitostně pořádá několik svých sólových vystoupení.

Od roku 2012 vystupuje s vídeňským klavíristou MgA. Alexanderem Döme, Ph.D., který absolvoval Vysokou školu múzických umění v Bratislavě a získal doktorát z kompozice na Janáčkově akademie múzických umění v Brně, společně pak vystupují po celé České republice.

Ke konci roku 2012 vydává své debutové CD s názvem My Way, jehož patronkou se stala zpěvačka Eva Pilarová.

Od roku 2013 každoročně vystupuje na kulturně-řemeslné slavnosti Pohřebačský jarmark, na který si zve významné hudební osobnosti. Od roku 2017 je spolupořadatelem jarmarku a členem výkonného výboru Život na vesnici, který pořádá nejen jarmark, ale i různé kulturní akce v okolí.

Roku 2016 oslovuje Nathaniela Filipa Řád sv. Huberta, aby se svými hudebníky uspořádal koncert během Svatohubertských slavností na Kuksu, největší myslivecké akci v ČR. Od té doby, Nathaniel Filip, vystupuje na slavnostech již pravidelně.

V roce 2017 byl hlavním hudebním hostem na královské charitativní večeři, pořádané Belgickou královskou společností pod patronací krále Filipa Belgického, konané v německém Frankfurtu nad Mohanem.

Na začátku roku 2020 uspořádal turné ,,Kostely na Opatovickém kanálu”, které proběhlo v 7 kostelích ležících v blízkosti historického Opatovického kanálu.

Ke konci roku 2020 nazpíval českou verzi Císařské hymny, takzvanou píseň Zachovej nám Hospodine (bývalou hymnu habsburské monarchie). Nathaniel Filip je i prvním profesionálním zpěvákem, který nazpíval českou verzi Císařské hymny s vlastní hudbou, aranžemi a videoklipem. Videoklip se natáčel na Karlově mostě v Praze. na Youtube má klip přes sto tisíc zhlédnutí.

Spolupráce se Zuzanou Bubílkovou

V roce 2018 vytvořil dvojici se Zuzanou Bubílkovou. Společně vystupují s autorským hudebně-zábavným představením Šansony a BUBU fóry! Se svým představením vystoupili již v desítkách měst a obcí. Mimo zájezdní produkce je jejich domovskou scénou divadelní sál v Léčebných lázních Bohdaneč, kde se svým představením vystupují pravidelně.


Osobní život

Filip de Aras se narodil 31. 1. 1986 v Pardubicích. Pochází z Opatovic nad Labem v Pardubickém okrese a žije tamtéž a na nedalekém menším venkovském zámečku ve Starých Ždánicích, který zachránil od zřícení a již několik let nákladně renovuje. O rozsáhlé rekonstrukci a svých aktivitách ve Starých Ždánicích pravidelně informuje na sociálních sítích.

Mimo svou hudební činnost pracuje pro Fond ohrožených dětí. Dříve pracoval také jako učitel na základní škole a také mateřské škole, či asistent pedagoga a vychovatel v družině.

Filip de Aras je aktivní v charitativní a církevní oblasti. Pořádá benefiční koncerty na podporu kostelů. Je patronem nadačního fondu Šťastná hvězda a rytířem Řádu sv. Lazara Jeruzalémského, respektive členem rakouské erbovní komendy Sigharstein, která organizuje humanitární pomoc nejen v Evropě, ale zejména v oblasti Godenu v africké Ghaně.

Miluje přírodu, je myslivcem a členem Řádu sv. Huberta.

Jeho zálibou je historie, největší vášní pak zahradničení. U ždánického zámečku vlastnoručně tvoří okrasnou zahradu. 


Politické postoje

Filip de Aras je monarchista. Dlouhodobě prosazuje myšlenku obnovy monarchie a návratu českých zemí ke svým kořenům. Aktivně podporuje různé monarchistické akce v ČR i v zahraničí. 

Od svých 19 let je členem Koruny České (monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska). Několikrát se objevil na kandidátních listinách strany. Nejviditelněji však v roce 2021, kdy byl jedničkou na kandidátce ve volbách do poslanecké sněmovny za Pardubický kraj. V roce 2022 byl na generálním sněmu zvolen do předsednictva strany, kde působil do konce volebního období v roce 2023. V současné době je členem sekretariátu strany. V komunálních volbách roku 2022 byl zvolen zastupitelem obce Opatovice nad Labem.

Dlouhodobě kritizuje adoraci legionářů první světové války a upozorňuje na jejich dezerci z českých pluků do legií nepřátelských států, kde bojovali proti svým bývalým českým kamarádům, které nemilosrdně stříleli. Také odsuzuje nacionalismus První republiky, Masarykovo znárodňování majetku velkostatkářům a Benešovu plošnou národnostní čistku a znárodňování majetku po druhé světové válce.

V roce 2020 nazpíval hymnu Rakousko-Uherské monarchie.


Ocenění a členství

Rodový erb

Dědičný rodový erb byl udělen baronu Filipu de Aras autonomní samosprávou Kastilie a Léonu ve Španělském království. Dekret vydal don Alfonso Ceballos-Escalera Gila, markýz de Floresta, herold Kastilie a Léonu.

Rytířské řády a vyznamenání

Portugalská královská rodina Braganza Velkokříž Královského řádu křídla sv. Michaela

Gruzínská královská rodina Bagration – Rytíř Řádu orla Gruzie a nesešívané tuniky našeho Pána Ježíše Krista 

Laoská královská rodina Khun Lo – Komtur Řádu milionu slonů a bílého slunečníku

JKV don Francisco de Borbón y Hardenberg – Rytíř Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalémského 

Království Godenu (Ghana) Velkokříž Královského řádu lva Godenu

FilipínyRytíř Řádu rytířů Rizala

JB Patriarcha Řehoř III. Laham Stříbrná Patriarchální medaile Al Saher

JKV Princ David Bagration – Záslužná medaile královského domu Gruzie

Členské organizace

Řád svatého Huberta 

Akademie Koruny svatováclavské (člen prezídia – viceprezident)

Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska) (člen sekretariátu)

Královská akademie šlechticů 

Královská akademie svatého Ambrože, mučedníka 

Šlechtická společnost Bernarda Galvéze

Spolek Radecký Praha 

Spolek císařovna Zita 

Život na vesnici

Česká genealogická a heraldická společnost v Praze 

Společenstvo dědictví Zemí Koruny české (člen předsednictva)

Pedagog life (člen předsednictva)

Sousedé proti hale (člen předsednictva)

Comments are closed.