Nathaniel

 

Mgr. Bc. et Bc. don Nathaniel baron Filip de Aras, MBA, LL.M.

Viceprezident Akademie Koruny svatováclavské
Rytíř Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalémského
Dědičný rytíř portugalského královského domu Braganza
Zastupitel obce Opatovice nad Labem
Učitel dějepisu na základní škole

 


Vzdělání

Po dokončení základní školy v Opatovicích nad Labem, vystudoval obor Pedagogika volného času na Střední pedagogické škole v Litomyšli. V bakalářském programu vystudoval obor Andragogika na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze a Náboženskou výchovu na Univerzitě Hradec Králové. Vystudoval profesní magisterské studium Executive Management (MBA) a Business Law (LL.M.) na EDU Effective Business School. V magisterském oboru vystudoval Aplikovanou etiku na Univerzitě KarlověV současné době studuje Teologickou a pastorační činnost na Vyšší odborné škole Husova institutu teologických studií v Praze.

Dále absolvoval kurz myslivosti zakončený Základní zkouškou z myslivosti na Českomoravské myslivecké jednotě. Vykonal mezinárodní jazykovou zkoušku z anglického jazyka (úroveň B2) na Univerzitě J. A. Komenského (Telc) a také zkoušku Cambridge English (B2). Studuje tříletý neakademický obor Formační studium františkánské spirituality na Institutu františkánských studií v Praze.


Hudební dráha

Během základní školní docházky zpívá šest let ve slavném královéhradeckém chlapeckém sboru Boni Pueri, se kterým absolvuje desítky koncertů, včetně několika turné s Lucií Bílou. Při studiu střední školy, kde absolvoval obor zaměřený na sólový zpěv, vyhrál v celostátní soutěži Hudební festival středních a vyšších pedagogických škol v oboru muzikál, konané 23. – 25. února 2005, první místo.

Mezi lety 2007-2009 žije v Anglii, především v Londýně, kde pracuje jako misionář a sociální pracovník. Zde již příležitostně pořádá několik svých sólových vystoupení.

Od roku 2012 vystupuje s vídeňským klavíristou MgA. Alexanderem Döme, Ph.D., který absolvoval Vysokou školu múzických umění v Bratislavě a získal doktorát z kompozice na Janáčkově akademie múzických umění v Brně, společně pak vystupují po celé České republice.

Ke konci roku 2012 vydává své debutové CD s názvem My Way, jehož patronkou se stala zpěvačka Eva Pilarová.

Od roku 2013 každoročně vystupuje na kulturně-řemeslné slavnosti Pohřebačský jarmark, na který si zve významné hudební osobnosti. Od roku 2017 je spolupořadatelem jarmarku a členem výkonného výboru Život na vesnici, který pořádá nejen jarmark, ale i různé kulturní akce v okolí.

Roku 2016 oslovuje Nathaniela Filipa Řád sv. Huberta, aby se svými hudebníky uspořádal koncert během Svatohubertských slavností na Kuksu, největší myslivecké akci v ČR. Od té doby, Nathaniel Filip, vystupuje na slavnostech již pravidelně.

V roce 2017 byl hlavním hudebním hostem na královské charitativní večeři, pořádané Belgickou královskou společností pod patronací krále Filipa Belgického, konané v německém Frankfurtu nad Mohanem.

Na začátku roku 2020 uspořádal turné ,,Kostely na Opatovickém kanálu”, které proběhlo v 7 kostelích ležících v blízkosti historického Opatovického kanálu.

Ke konci roku 2020 nazpíval českou verzi Císařské hymny, takzvanou píseň Zachovej nám Hospodine (bývalou hymnu habsburské monarchie). Nathaniel Filip je i prvním profesionálním zpěvákem, který nazpíval českou verzi Císařské hymny s vlastní hudbou, aranžemi a videoklipem. Videoklip se natáčel na Karlově mostě v Praze. na YouTube má klip přes sto tisíc zhlédnutí.

V roce 2023 vydal svou první autorskou píseň, ke které si napsal vlastní text. Píseň se jmenuje Nevzdat to a vstát. Text byl napsán jako motivační, když Nathaniel absolvoval nepříjemnou kandidaturu (kandidaturu provázel útok ze strany tehdejšího starosty obce) do zastupitelstva obce Opatovice nad Labem a následné zvolení. Píseň zaznamenala úspěch nejen na YouTube, ale i v rádiích.

Spolupráce se Zuzanou Bubílkovou

V roce 2018 vytvořil dvojici se Zuzanou Bubílkovou. Společně vystupují s autorským hudebně-zábavným představením Šansony a BUBU fóry! Se svým představením vystoupili již v desítkách měst a obcí. Mimo zájezdní produkce je jejich domovskou scénou divadelní sál v Léčebných lázních Bohdaneč, kde se svým představením vystupují pravidelně.


Osobní život

Filip de Aras se narodil 31. 1. 1986 a pochází z Opatovic nad Labem v Pardubickém kraji. Žije na nedalekém menším venkovském zámečku ve Starých Ždánicích, který zachránil od zřícení a již několik let nákladně renovuje. O rozsáhlé rekonstrukci a svých aktivitách ve Starých Ždánicích pravidelně informuje na sociálních sítích.

Mimo svou hudební činnost pracuje jako učitel dějepisu na základní škole. Dříve pracoval jako učitel v mateřské škole, či asistent pedagoga a vychovatel v družině, také spolupracoval s Fondem ohrožených dětí Klokánek.

Filip de Aras je aktivní v charitativní a církevní oblasti. Pořádá benefiční koncerty na podporu kostelů. Je patronem nadačního fondu Šťastná hvězda a rytířem Řádu sv. Lazara Jeruzalémského, respektive členem rakouské erbovní komendy Sigharstein, která organizuje humanitární pomoc nejen v Evropě, ale zejména v oblasti Godenu v africké Ghaně.

Miluje přírodu, je myslivcem a členem Řádu sv. Huberta.

Jeho zálibou je historie, největší vášní pak zahradničení. U ždánického zámečku vlastnoručně tvoří okrasnou zahradu. 


Politické postoje

Filip de Aras je monarchista. Dlouhodobě prosazuje myšlenku obnovy monarchie a návratu českých zemí ke svým kořenům. Aktivně podporuje různé monarchistické akce v ČR i v zahraničí. 

Od svých 19 let je členem Koruny České (monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska). Několikrát se objevil na kandidátních listinách strany. Nejviditelněji však v roce 2021, kdy byl jedničkou na kandidátce ve volbách do poslanecké sněmovny za Pardubický kraj. V roce 2022 byl na generálním sněmu zvolen do předsednictva strany, kde působil do konce volebního období v roce 2023. V současné době je členem sekretariátu strany. V komunálních volbách roku 2022 byl zvolen zastupitelem obce Opatovice nad Labem.

Dlouhodobě kritizuje adoraci legionářů první světové války a upozorňuje na jejich dezerci z českých pluků do legií nepřátelských států, kde bojovali proti svým bývalým českým kamarádům, které nemilosrdně stříleli. Také odsuzuje nacionalismus První republiky, Masarykovo znárodňování majetku velkostatkářům a Benešovu plošnou národnostní čistku a znárodňování majetku českým podnikatelům po druhé světové válce.

V roce 2020 nazpíval hymnu Rakousko-Uherské monarchie.


Ocenění a členství

Rodový erb

Dědičný rodový erb byl udělen baronu Filipu de Aras autonomní samosprávou Kastilie a Léonu ve Španělském království. Dekret vydal don Alfonso Ceballos-Escalera Gila, markýz de Floresta, herold Kastilie a Léonu.

Rytířské řády a vyznamenání

Portugalská královská rodina Braganza Velkokříž Královského řádu křídla sv. Michaela

Gruzínská královská rodina Bagration – Rytíř Řádu orla Gruzie a nesešívané tuniky našeho Pána Ježíše Krista 

Laoská královská rodina Khun Lo – Komtur Řádu milionu slonů a bílého slunečníku

JKV don Francisco de Borbón y Hardenberg – Rytíř Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalémského 

Království Godenu (Ghana) Velkokříž Královského řádu lva Godenu

Filipíny – Rytíř Řádu rytířů Rizala

JB Patriarcha Řehoř III. Laham Stříbrná Patriarchální medaile Al Saher

JKV Princ David Bagration – Záslužná medaile královského domu Gruzie

Členské organizace

Šlechtická společnost střelců z kuše sv. Filipa z Compostely

Řád svatého Huberta 

Akademie Koruny svatováclavské (člen prezídia – viceprezident)

Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska) (člen sekretariátu)

Královská akademie šlechticů 

Královská akademie svatého Ambrože, mučedníka 

Šlechtická společnost Bernarda Galvéze

Spolek Radecký Praha 

Spolek císařovna Zita 

Život na vesnici

Česká genealogická a heraldická společnost v Praze 

Společenstvo dědictví Zemí Koruny české (člen předsednictva)

Pedagog life (člen předsednictva)

Sousedé proti hale (člen předsednictva)

Comments are closed.