Zuzana

PhDr. Zuzana Bubílková

(11. května 1952, Zlín)

Česká komička, moderátorka a první dáma satiry

__________________________________________________________________________________

Narodila se v Zlíně manželům Bohumíru a Ludmile Bubílkovým. Své první roky prožila v Holešově, ale ještě během dětství se i s rodiči přestěhovala do Martina na Slovensku. Po ukončení studia žurnalistky v Bratislavě nastoupila jako redaktorka do hudebního měsíčníku Populár, než ji bylo v roce 1974 přiděleno místo v bratislavském studiu Československého rozhlasu, kde působila (jako první žena) v pořadu Pozor, zákruta!. Přestože si mnoho lidí myslí, že je Slovenka, slovenské občanství nikdy neměla.

Po svatbě přijala příjmení Bohunovská a počátkem 80. let porodila syna Tomáše. Roku 1982 její manžel emigroval, následkem čehož přišla o místo v Československém rozhlasu a byla vyšetřována StB. Ve stejné době čekala druhé dítě, které následně potratila. Po rozvodu, který se táhl několik let, se vrátila ke svému rodnému příjmení.

Československé televizi společně s Otou Černým uváděla pořad Co týden dal. Po rozpadu Československa přesídlila do České republiky a pracovala v České televizi, souběžně s tím také v soukromém rádiu Frekvence 1. Z té doby pochází také její první kontakty s Divadlem Jiřího Grossmanna, kde zpočátku vystupovala v pořadech Miloslava Šimka nejprve pohostinsky, později pravidelně a systematicky. Od roku 1995 pak také pravidelně vystupovali se satirickým pořadem S politiky netančím na veřejnoprávní České televizi a později pod názvem Politické harašení aneb S politiky stále netančíme na TV Nova. Ve své divadelní činnosti na TV Nova pokračovala i po úmrtí (2004) svého jevištního partnera Miloslava Šimka. Kvůli nemoci (rakovina štítné žlázy) ale musela na čas skončit.

Na začátku roku 2008 se vrátila na ČT1 a moderovala pořad Co týden vzal. Ale v polovině roku 2008 její pořad zrušili kvůli narážce na Tomáše Cikrta. Od roku 2009 do roku 2013 se objevovala na tehdy nové televizní stanici TV Barrandov (např. pořady Politická střelniceBubu hledá chlapa,…) a od srpna 2013 byla moderátorkou na Šlágr TV. Od března 2014 bylo možné Zuzanu Bubílkovou vidět na TV Regina v pořadech BUBU show a Kamarádky. Od dubna 2018 glosuje aktuální dění v pořadu Bez urážky! na Blesk TV. Je také moderátorkou Rádia Impuls.

Od roku 2018 spolupracuje se zpěvákem Nathanielem Filipem a společně vystupují s hudebně-zábavným představením Šansony a BUBU fóry!

Comments are closed.