O mně

 

                                                            Nathaniel Filip

                                                                                                                       (* 31. ledna 1986, Pardubice)

profilUž od svých sedmi let, mezi rokem 1993-2000, zpíval ve chlapeckém sboru Boni Pueri v Hradci Králové, kde se učil technice zpěvu a se sborem a jeho dvorní zpěvačkou Lucií Bílou, procestoval mnoho zemí. Po skončení základní školy nastoupil na Střední školu pedagogickou v Litomyšli, kde mezi lety 2002-2006 studoval obor sólový zpěv.

V celostátní soutěži Hudební festival středních a vyšších pedagogických škol v oboru muzikál, konané 23. – 25. 2. 2005, vyhrál první místo.

Mezi lety 2007- 2009 žil v Anglii v Londýně, kde pracoval jako misionář a sociální pracovník a kde také příležitostně uspořádal několik svých vystoupení.

Od roku 2010 začíná studovat obor sociální práce na Universitě Karlově, kterou však záhy opouští a na plno se tak začíná věnovat své budoucí kariérní dráze šansonového zpěváka. Chanson si oblíbil, kvůli dramatické hudbě a osobitým textům. Inspirací a múzou mu byly pěvecké ikony slavných jmen, jako je Lucie Bílá, Edith Piaf, Eva Pilarová nebo Shirley Bassey.

Od roku 2012 vystupuje se svým klavíristou Mgr. Art. Alexandera Dome, PhD, který absolvoval Školu múzických umění v Bratislavě a doktorát z kompozice ve Vídni. Absolvuje několik sólových koncertů po celé České republice,včetně Vánočního koncertu, pro rodnou obec Opatovice nad Labem.

Ke konci roku 2012 vydal své debutové CD s názvem My Way, jehož patronkou se stala zpěvačka Eva Pilarová.

V roce 2014 má již Nathaniel svou vlastní kapelu, složenou z klavíristy Alexandera Dome, PhD, akordeonisty Mudr. Milana Cubínka a bubeníka Milana Gregoričky. Všichni hudebníci působí v Bratislavě a proto Nathaniel začíná vystupovat i na Slovensku. Spolupracuje s legendou české hudby Yvettou Simonovou

 

Comments are closed.

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich