Velkokříž od vévody z Braganzy

Nathaniel Filip de Aras se na pozvání kancléře portugalské královské rodiny zúčastnil výroční kapitulní mše a investitury Královského řádu křídla sv. Michaela. Slavnost se konala 26. a 27. září 2020 v největším portugalském klášteře Alcobaca, který je zároveň historickým sídlem řádu a pohřebištěm prvních portugalských králů. Investituře předsedal velmistr řádu JKV princ Duarte II., vévoda z Braganzy, hlava portugalské královské rodiny.

Královský řád křídla sv. Michaela je nejstarší portugalský rytířský řád založený roku 1147 králem Alfonsem I. a potvrzen papežem Alexandrem III. roku 1171.

Řád byl během staletí několikrát obnovován a jeho charakter se měnil dle potřeby portugalských panovníků. V současné době je nejaktivnějším řádem portugalské královské rodiny s řádovými delegacemi v mnoha zemích. Na letošní investituře byla ustavena i česká řádová delegace JKV princem Duartem II., vévodou z Braganzy, titulárním králem Portugalska.

Nathaniel Filip de Aras obdržel z rukou vévody z Braganzy Řád křídla sv. Michaela a to v nejvyšší možné hodnosti – rytíře s velkokřížem. Dále bylo do řádu přijato několik dalších významných osobností, například JKV Josef Karel arcivévoda Habsburský, palatin maďarský, či bývalý český ministr kultury doc. Antonín Staněk.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat